Історія, що твориться сьогодні для майбутнього

22 червня 2000 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про позашкільну освіту».
До цієї історичної події Міжнародна асоціація позашкільної освіти – МАПО спільно з українськими та іноземними партнерами започаткувала Міжнародний проект «Світ позашкілля» Word of After-School Education: International action.
 Яскравою подією стала організація і проведення Міжнародної конференції «Позашкільна освіта: вчора, сьогодні, завтра» до 20-річчя Закону України «Про позашкільну освіту». [Міжнародна конференція з позашкільної освіти: 19-20.06.2020].
 Мета конференції полягала в обговоренні історії та сучасності позашкільної освіти як невід’ємного складника освіти, визначенні подальших світових, національних та регіональних перспектив розвитку позашкілля, діяльності закладів позашкільної освіти.
 Міжнародна конференція об’єднала видатні постаті історичної події 2000 р., представників законодавчої і виконавчої влади, вчених, працівників органів управління освітою, закладів позашкільної та вищої освіти, наукових установ, громадськості, ЗМІ.
 Конференція, що тривала on-line понад 7,5 год. і включала понад 2500 учасників, зокрема 80 доповідачів вразила своїми масштабами, географією, глибиною виступів.
 Участь у конференції брали представники усіх областей  України та зарубіжних держав –  Німеччина,  Білорусь,  Болгарія,  Казахстан,  Польща,  Словаччина,  Чехія.
 Надзвичайно щирі і конструктивні вітальні слова, ґрунтовні виступи і доповіді представили учасники конференції на пленарному засіданні та панельних дискусіях:
  Творці і учасники історичної події 2000 р. – Леонід Кучма Президент України (1994–2005), Василь Кремень Міністр освіти і науки України (1999–2005), президент НАПН України,
Евгений Красняков, Костицький Михайло, Viktor Andrushchenko, Татьяна Сущенко,
Ковбасенко Луїза, Зіна Рудакова, Олександр Шаліт, Ліда Кучевська-Шатна, Людмила Листопадова, Наталія Савченко
  Верховна Рада України – народні депутати України Sergey Babak,
Ірина Констанкевич, Ірина Верещук
  Міністерство освіти і науки України – Виктор Сальков, Olena Makaruk
  Уповноважений Президента України з прав дитини – Микола Кулеба
  Національна академія наук України – Victor Baryakhtar
  Мала академія наук України – Довгий Станіслав
  Державна служба якості освіти України – Ruslan Gurak
  Профспілки працівників освіти і науки України – Сергій Романюк, Oleksandr Yatsun
  Національний інститут стратегічних досліджень – Tyshchenko Yulia, Ясинська Алла
  Інститут проблем виховання Національної академії педагогічних наук України – Іван Бех
 Начальники і представники обласних управлінь освіти – Людмила Плахотна, Володимир Таборанський, Lora Churikova, Вікторія Ткаченко, керівники і члени Правління МАПО, регіональних відділень МАПО
 Іноземні учасники – Moritz Hunzinger, Ирина Яковлева, Tatyana Doseva,
Ольга Тодераш, Kinga Łapot-Dzierwa,
Monika Stachnik-Czapla, Marta Hanecakova, Libor Bezděk
 Вчені, фахівці у сфері позашкільної освіти – Tamara Pal, Oksana Dzhus,
Мачуський Валерій, Лариса Дейдиш
 Учасники конференції засвідчили:
1. Закон України «Про позашкільну освіту» є прогресивним нормативним актом вищої юридичної сили, який визначає державну політику у сфері позашкільної освіти, її основні засади.
2. У Закон України «Про позашкільну освіту» за 20 років 24 рази вносилися зміни, що засвідчує його актуальність та відсутність суспільної потреби у змінах.
3. Завдяки Закону України «Про позашкільну освіту» за роки Незалежності України десятки мільйонів дітей здобули позашкільну освіту у закладах позашкільної освіти, попит і замовлення на позашкільну освіту у дітей та їхніх батьків постійно зростає.
Щорічно реалізують право на позашкільну освіту, навчання у закладах позашкільної освіти понад 2 млн дітей.
4. Враховуючи значну увагу міжнародної спільноти до позашкільної освіти, актуальним і важливим постає підготовка Міжнародної концепції позашкільної освіти, Державної програми розвитку позашкільної освіти України
5. Подано до резолюції ряд пропозицій
 Час і досягнення позашкілля засвідчили правильність прийнятих рішень.
 Історія зафіксувала наші дії, а й відповідно наскільки відповідально ми поставилися перед дітьми, нашим майбутнім поколінням:
 у документах: де є прізвище, ім’я, по батькові;
 у справах: діяльності чи бездіяльності щодо розвитку системи позашкільної освіти;
 у збереженні чи реорганізації закладів позашкільної освіти тощо.
  У цей святково-історичний день найщиріші слова вдячності творцям історії позашкілля.
 Особлива вдячність Президенту України (1994–2005) Леонід Кучма за підписаний у 2000 р. Закон України «Про позашкільну освіту».
 Щира подяка усім, хто безпосередньо працював над доленосним Законом України «Про позашкільну освіту», народним депутатам України ІІІ скликання, які проголосували за Закон і особливо Евгений Красняков, який представляв Закон з трибуни Верховної Ради України.
 Дякуємо управлінцям, вченим, педагогам закладів позашкільної освіти, які щоденно працюють на ниві позашкільної освіти, розвивають здібності наших дітей, усім небайдужим, хто підтримує і розвиває позашкілля.
 Подяка організаторам, співорганізаторам, інформаційним партерам, доповідачам та учасникам Міжнародної конференції «Позашкільна освіта: вчора, сьогодні, завтра» до 20-річчя Закону України «Про позашкільну освіту».
 Окрема подяка Анна Суркова і її команді за допомогу в організації конференції.

 

Контакти

03148, м. Київ, пр-т Л. Курбаса, 2-А
Тел.: (044) 407-07-94
Моб.: (096)337-15-81
E-mail: [email protected] 
Міжнародна асоціація
позашкільної освіти

Кафедра позашкільної освіти
Інженерно-педагогічний факультет
НПУ імені М. П. Драгоманова

Ми в соцмережах