Програма творчих канікул 2019

 Восьмий рік поспіль «Національний палац дітей» (НДД) міністерства освіти і науки Болгарії організовує і проводить програму для творчих канікул «Давайте творити разом».

Основними цілями цієї програми є:
– Просування творчих здібностей і потреб дітей під час канікул шляхом проведення заходів в областях науки, техніки, спорту та мистецтва;
– Культурний обмін між учасниками і лідерами. Освітній обмін між керівниками найбільших науково-технічних корпорацій, спорту та мистецтва;
– Створення мобільних моделей для роботи з дітьми та студентами у вільний час і застосування сучасних практик для неформальної і позашкільної освіти;
– Проведення заходів в різних творчих клубах і ательє за спеціально розробленими програмами з урахуванням інтересів, потреб і вікових особливостей їх учасників.
Татяна Досева (директор НДД МОН Болгарії) запросила:
-25 дітей і керівників з Палацу дітей та молоді м. Рівне, Україна;
-13 представників Міжнародної асоціації позашкільної освіти, Київ, Україна та професора Олену Биковську (завідувача кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету в Києві, Україна),
для участі в програмі творчих канікул «Давайте творити разом» в с. Кранево, обл. Добрич в період з 11.08 по 24.08.2019 р.

За цей період в рамках програми творчих канікул було проведено шість спільних освітніх і культурних заходів з болгарськими та українськими дітьми, студентами та аспірантами в області танцю, музики і співу, літературної творчості, науки і техніки, громадянської освіти та історії Болгарії. Представлені сучасні практики неформальної і позашкільної освіти.
Така програма – чудова нагода для співпраці між народами і культурно-освітнього обміну між нашими дітьми і школярами.


Враження

Olena Bykovska. Пишаємося українсько-болгарською співпрацею у сфері позашкільної освіти! Велика подяка болгарським колегам Татяні Досевій за багаторічну співпрацю! Прекрасна участь болгарської делегації в конференції в м.Києві, Україна. Розвиваємо болгарсько-українське співробітництво у позашкільній освіті!

Лариса Олексюк-Казо. Два тижні проминули як один день. День міжнародної культури відкрив нам, українцям, глибоке коріння національної самосвідомості болгарського народу, ми познайомились з сучасним поглядом молоді на культуру танцю, побачили щасливих болгарських дітей, які творять і розвиваються у прекрасній країні, ми почули болгарські музичні інструменти, на яких хлоп’ячий ансамбль виконував національні мелодії. Бесіди і зустрічі з болгарськими колегами, тривалі розмови про позашкілля в Болгарії і на Україні, обмін досвідом, спільні фото сесії створювали атмосферу творчості, натхнення і бажання працювати з новими силами. Були організовані пізнавальні екскурсії на день міста в м.Варна, та ботанічний сад містечка Балчик – адміністративний центр громади Балчик (Добрицька область). Висловлюємо щиру подяку за проведені незабутні дні президенту міжнародної асоціації позашкілля Олені Биковській, директору НДД МОН Болгарії Татяні Досевій та директору хотела «Невен» Маріяні Костадіновой.

Любов Лісовська. Чи знаєте ви щось краще, ніж відпочинок на морі? Тільки море! Відпочинок на морі – унікальна можливість поніжитись на сонячному пляжі, де завжди ласкаве сонечко, прозора і чиста вода, освіжаючий вітерець, наповнений морським ароматом, прозорі хвилі і маса приємних емоцій. А головне – відволіктися від повсякденних проблем та турбот. Саме таким незабутнім став відпочинок на Чорноморському узбережжі Болгарії у селищі Кранево неподалік Варни, організований в рамках міжнародного співробітництва Міжнародною асоціацією позашкільної освіти спільно з Національним педагогічним університетом імені М.П.Драгоманова. За десять проведених нами днів на відпочинку ми відчули справжній колорит Болгарії та отримали масу вражень, відвідали унікальні місця, скуштували страви місцевої кухні. Та найголовніше – ми відчули теплоту та щирість сердець наших болгарських друзів. Цікаво було відвідати мис (фортецю) Каліакра в Болгарії. Мис виступає в море приблизно на два кілометри і є природним та археологічним заповідником. Затока, що захищається мисом від суворих зимових вітрів, є традиційним місцем притулку від негоди морських суден. А висота скель Каліакри сягає 70 метрів. Краса неповторна! Незабутні враження залишились від екскурсії до найвідомішого середньовічного скельного монастиря Аладжа Болгарського Причорномор’я, розташованого за 4 кілометри на південь від морського курорту Золоті Піски та за 16 кілометрів від Варни. Назва монастиря ймовірно походить від кольорових розписів, що прикрашають вироблену у скелі маленьку церкву. Тут жили монахи-пустельники. Після завоювання Болгарії турками в кінці XIV монастир Аладжа занепав, а з 1906 року функціонує як музей і туристичний центр. Попереду новий навчальний рік, а це – безліч можливостей для натхненної і творчої роботи! Але спогади про чудовий та змістовний відпочинок ще довго зігріватимуть душу.

Анастасія Шеіна. Міжнародний досвід Україна-Болгарія. Дякуємо організаторам за можливість прийняти участь у проекті,а саме Татьяні Досевій за запрошення та гостинність. Також висловлюємо подяку Олені Биковській за підтримку студентів та надання безцінного досвіду.

Олександр Шевченко. Літо 2019 вражає своїми приємними несподіванками, новими та цікавими знайомствами Міжнародного досвіду позашкільної освіти. Окремо хочеться висловити вдячність Татьяні Досевій за організацію проекту: «Програма творчих канікул – 2019» в Болгарії, Олені Биковській за розвиток та підтримку позашкільної освіти в Україні та надання можливості своїм студентам та працівникам кафедри позашкільної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова розвиватися, набувати міжнародного досвіду для роботи в системі позашкільної освіти України.

Фотозвіт

 

 

 

 

 

Контакти

03148, м. Київ, пр-т Л. Курбаса, 2-А
Тел.: (044) 407-07-94
Моб.: (096)337-15-81
E-mail: [email protected] 
Міжнародна асоціація
позашкільної освіти

Кафедра позашкільної освіти
Інженерно-педагогічний факультет
НПУ імені М. П. Драгоманова

Ми в соцмережах