Головна сторінка
ПРО КОНСТИТУЦІЙНІ ПІДСТАВИ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
kost

22 червня 2015 р. Закон України «Про позашкільну освіту» відзначає своє 15-річчя. Цей Закон відповідно до Конституції України (254к/96-ВР) 15 років визначає державну політику у сфері позашкільної освіти, її правові, соціально-економічні, а також організаційні, освітні та виховні засади.

Представляємо Вам позицію щодо позашкільної освіти відомого українського правника, Народного депутата України 2-го склик., який стояв у витоках створення українського законодавства, заслуженого юриста України, суддю Конституційного Суду України у відставці, академіка НАПрН України, член-кореспондента НАПН України, доктора юридичних наук, професора Михайла Васильовича Костицького. Цей погляд на позашкільну освіту особливо важливий в умовах розробки нової редакції Закону України “Про освіту”.

Детальніше...
 
Кубок України з радіокерованих автомоделей

врнарарфіЗ 28 по 31 травня 2015 року у м. Миколаєві завершився перший етап Кубка України з радіокерованих автомоделей ( класи позашляховиків).

У заході взяли участь 78 спортсменів, представники 7 областей України, а саме: Одеської, Дніпропетровської, Миколаївської,Черкаської, Харківської, Запорізької, міста Павлограда Дніпропетровської області та збірна команда  міста Києва.

Детальніше...
 
«Літечко на Відрадному»
варвр3 червня 2015 року в Центрі дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м. Києва підняттям «Прапору літа» розпочали свою роботу оздоровчі табори в рамках програми «Літечко на Відрадному».
Відкриття табірної зміни «Країна дитинства» розпочалося переглядом вистави народного художнього колективу естрадно-драматичного театру-студії  «Мандарін» «Вередлива принцеса».
Детальніше...
 
Список осіб, які підготували проект нової редакції Закону Україні "Про освіту"

олролСписок осіб, які підготували проект нової редакції Закону Україні "Про освіту", у якому позашкільна освіта "відірвана" від дошкільної, загальної середньої, професійної, вищої i стала неформальною освітою. Усі небайдужі! Зі своїми пропозиціями щодо збереження позашкільної освіти звертайтеся до них через Facebook та інші засоби

Детальніше...
 
Нормативно-правове забезпечення

ЗАКОН УКРАЇНИ  "Про вищу освіту"

Детальніше...
 
Круглий стіл
1вав
 
ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА У НОВІЙ РЕДАКЦІЇ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ»: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ

03 06_2015

20 травня 2015 р. відбулися Слухання в Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти. Основною метою комітетських слухань стало розкриття концептуальних засад підготовки проекту нової редакції Закону України “Про освіту”. Одне з питань, що піднімалося у процесі обговорення на комітетських слуханнях, – позашкільна освіта у новій редакції Закону України “Про освіту”: концептуальні засади.
Запитати про основні положення щодо позашкільної освіти у нових умовах реформування ми вирішили у фахівця, який понад 20 років займається питаннями теорії і методики позашкільної освіти, члена Президії Європейської асоціації позашкільної освіти (EAICY), завідувача кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктора педагогічних наук, професора Олену Биковську.

Детальніше...
 
Звернення до Дня Захисту Дітей
ukr
Президенту України
Петру Порошенко
Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України
Уповноваженому Президента України
з прав дитини
Миколі Кулебі
 

ЗВЕРНЕННЯ

1 червня Україна і світ відзначають День захисту дітей (Children’s Day). Його мета – звернути увагу міжнародної спільноти, держав, батьків, громадськості на захист прав дітей, умови їх життя та розвитку.

Одним із головних прав людини є право на освіту, що гарантується Ст. 53 Конституції України та відображається в Законі України “Про освіту”.

20 травня 2015 р. відбулися слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти, на яких розглядалося питання підготовки концептуальних засад проекту нової редакції Закону України “Про освіту”.

Ми усвідомлюємо, що реформування освіти – одна із необхідних потреб суспільства, особливе місце в якій має зайняти нова модель виховання юних українців.

Виховання завжди є пріоритетом позашкільної освіти. Але у проекті нової редакції Закону України “Про освіту” позашкільна освіта вилучається із структури освіти. Це суперечить чинному Закону України “Про освіту”, Ст. 29, де структура освіти включає дошкільну, загальну середню, позашкільну, професійно-технічну, вищу освіту тощо.

Позашкільна освіта – складова системи освіти, яка забезпечує навчання, виховання, розвиток та соціалізацію дітей у вільний час у позашкільних та інших навчальних закладах.

Кожна третя українська дитина шкільного віку навчається у позашкільних навчальних закладах. Щорічно позашкільними навчальними закладами України проводиться понад 80 тис. всеукраїнських організаційно-масових заходів з дітьми і учнівською молоддю за напрямами позашкільної освіти.

Позашкільна освіта, реалізуючи право дітей на культурну і творчу діяльність у вільний час у позашкільних навчальних закладах, розвиває їх здібності, таланти, здійснює патріотичне виховання, готує до життя у сучасних умовах. І маленькі гуртки, і великі потужні колективи в усіх куточках нашої держави допомагають нашим дітям у розвитку особистості, їх самореалізації та професійному самовизначенні!

Просимо допомогти у збереженні позашкільної освіти як складової системи освіти і не “відривати” її від дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти!

З повагою 40 тис. педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів
1 млн. 500 тис. українських дітей

kids

ПІДТРИМАЙТЕ ПОЗАШКІЛЬНУ ОСВІТУ ВСІ, КОМУ НЕБАЙДУЖА ДОЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ, МАЙБУТНЄ НАШОЇ УКРАЇНИ!

pdfЗвернення в форматі PDF

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 25